09156546020

چرا اختصاصی؟؟

اگر بخواهیم به طور دقیقتر به برتری هاستینگ اختصاصی بپردازیم، می توانیم موارد زیر را از ویژگی های بارز مجموعه پرتلاش ما به شمار اوریم:

پشیتبانی قدرتمند

متخصصین با تجربه هاستینگ اختصاصی با بیش از ۴ سال تجربه در زمینه میزبانی وب، با کمال افتخار شما را تا رسیدن به اهدافتان همراهی می نمایند، سعی ما درهاستینگ اختصاصی ارایه پشتیبانی مطلوب جهت جلب رضایت کاربران گرامی می باشد. در حال حاضر پشتیبانی فنی هاستینگ اختصاصی به صورت تلفنی، پشتیبانی آنلاین و ایمیل (سیستم ارسال تیکت) می باشدسرور های قدرتمند هاستینگ اختصاصی در کشور آلمان واقع شده اند. هاستینگ اختصاصی همواره سعی کرده که از “پشرفته ترین” و “سریعترین” سخت افزار های موجود استفاده کند.

مانیتوریگ ۲۴ ساعته سرورها

کلیه سرور های هاستینگ اختصاصی به صورت مداوم و ۲۴ ساعته تحت نظر می باشند تا در صورت مشاهده هر مشکلی، در اسرع وقت برطرف شود.

سرویس سریع، عدم قطعی و آپتایم بالای ۹۹٫۹

خرید سرور ها از دیتاسنتر های معتبر، سخت افزار بسیار قدرتمند، مدیریت حرفه ای سرورها و مانیتورینگ ۲۴ ساعته سرورها از جمله عواملی هستند که منجر به ارائه سرور هایی با حداقل قطعی و کیفیت بالا در هاستینگ اختصاصی شده است.

امنیت

از آنجا که امنیت جایگاه و اهمیت ویژه ای در ارائه سرویس های میزبانی وب دارد ، هاستینگ اختصاصی نهایت تلاش خود را در جهت ارائه سرویسی مطمئن و امن می نماید . استفاده از فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری و پکیچ های امنیتی از جمله اقدامات هاستینگ اختصاصی در این جهت می باشد. برخی از پکیج های امنیتی نصب شده بر روی سرور های هاستینگ اختصاصی منحصرا برای این شرکت تهیه شده است.

نسخه پشتیبان هفتگی و روزانه

علی رغم اینکه پشتیبانگیری از اطلاعات همواره وظیفه مشتری بوده است،لیکن جهت حفاظت هرچه بیشتر از اطلاعات کاربران، تمامی سرویس های میزبانی هاستینگ اختصاصی یه صورت خود کار به صورت های هفتگی و ماهانه پشتیبان گیری می شوند.
لازم به ذکر است که این سرویس برای تمامی پلان ها بصورت رایگان ارائه می شود.
تضمین بازگشت وجه بدون شرایطدر هفته اول

هاستینگ اختصاصی این تضمین را به شما می دهد در صورتی که به هر دلیلی مایل به کنسل کردن سرویس خود با هاستینگ اختصاصی در هفته اول هستید، تمامی وجه شما (به جز هزینه دامنه که غیر قابل بازگشت می باشد) را باز گرداند. برای کنسل کردن و باز گردانی وجه در هفته اول، نیاز به هیچ تاییدی از سوی بخش پشتیبانی نمی باشد و تنها در خواست کاربر ملاک است.